Wiesław Wernic książki – Historia i twórczość

Wiesław Wernic książki – Historia i twórczość

30 lipca, 2021 0 By piotrek-adm

Polska twórczość to wielcy artyści. Jednym z nich bez wątpienia był Wiesław Wernic. Był to polski pisarz, prozaik oraz publicysta. Jest autorem wielu książek przygodowych przeznaczonych dla młodzieży. Jego twórczość to m. in. takie tytuły jak „Słońce Arizony”, „Człowiek z Montany”, „Skarby MacKenzie”, „Gwiazda trapera”, „Ucieczka z Wichita Falls”, „Złe miasto”.

Historia Wiesława Wernica

Wiesław Wernic urodził się w 28 lutego 1906 roku w Warszawie, a zmarł 1 sierpnia 1986 roku. Uczył się na SGH w Warszawie. Przez pewien okres swego życia pracował w dzienniki „Rzeczpospolita”, Polskim Radiu, oraz „Tygodniku Demokratycznym”. Pierwszą swoją twórczość zaczął publikować w latach 1927-1931. Jego książki są głównie o tematyce przygodowej. Opowiadają o życiu na dzikim zachodzie pod koniec XIX wieku. Jedna z ostatnich powieści napisanych przez Wiesława Wernica była wydana już po jego śmierci. Była to powieść pod tytułem „Złe miasto”. Zachęcamy do wpisania w wyszukiwarkę frazy „Wiesław Wernic książki„, aby poznać pełną twórczość.

Zalety czytania książek

Jeśli zastanawiasz się czy warto czytać książki to z góry odpowiadamy, że jest to jedno z najlepszych form spędzania wolnego czasu. Czytanie wpływa pozytywnie na naszą wyobraźnie i rozwija ją. Poszarza, również nasz światopogląd i poszarza nasze słownictwo. Jest udowodnione naukowo, że czytanie książek uspokaja nas i redukuje znacząco stres aż o 60%.