Schody modułowe – mus podczas występów na scenie!

Schody modułowe – mus podczas występów na scenie!

27 października, 2022 0 By NG

Podczas prac związanych z montażem scen na różnorakie eventy, zapomina się często o istotności elementów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieistotne, jednak w trakcie okazują się niezwykle pomocne. Jednym z takich elementów są schody modułowe – dowiedz się o nich więcej!

Zalety schodów modułowych

Schody modułowe są często wybierane w przypadku montowania scen ze względu na łatwe procedury instalacji, elastyczność stylu i możliwości dostosowywania, które prezentują. Chociaż uważa się, że są to schody proste, można wstawić jeden lub dwa ćwierćobroty, dzięki czemu można je obracać i przekształcać. Pomimo możliwości oszczędzania miejsca przez schody modułowe, ich instalacja nie oznacza, że użytkownicy schodów muszą doświadczyć niewygodnej wspinaczki. Schody są często zaprojektowane tak, aby zminimalizować naprężenia odczuwane na ciele. Generalnie instalację można wykonać za pomocą podstawowych narzędzi, które można łatwo znaleźć.

schody modułowe

Artysta na scenie – jak zadbać o jego komfort?

Artysta jest ważną częścią całej sceny, ponieważ to na nim będą się w głównej mierze skupiać oczy przybywającej publiczności. Warto zadbać zatem o jego komfort związany z poruszaniem się na scenie. Przede wszystkim zadbajmy o to, by występujący miał łatwy dostęp do schodów modułowych, dzięki czemu może się on w prosty sposób przemieszczać pomiędzy różnymi przestrzeniami nie tylko sceny ale także zaplecza. Nie zapomnijmy zadbać także o przestrzeń na samej scenie – artysta potrzebuje dostatecznej ilości miejsca, by mógł swobodnie pokazać swój performens, tak samo jak towarzyszący mu zespół, na przykład muzyczny. Nie zapomnijmy także o odpowiednim oświetleniu i dźwięku – jest to mus, jeśli chodzi o organizowanie jakiegokolwiek eventu na scenie!