Sprawdzone sposoby na relaks dla mamy

Sprawdzone sposoby na relaks dla mamy

15 marca, 2023 0 By D B

Twój mózg i ciało mogą być przeciążone, gdy pracujesz z domu i mieszkasz w tej samej przestrzeni. Pomiędzy spotkaniami do pracy w salonie, pomaganiem dzieciom w nauce online i załatwianiem spraw w domu znajdź chwilę dla siebie! Zafunduj swojemu mózgowi i ciału zasłużony relaks dla mamy korzystając przedstawionych poniżej prostych wskazówek.

Jak zorganizować czas dla siebie?

domowy relaks dla mamy

Jednym z najlepszych sposobów na uspokojenie mózgu jest ćwiczenie ciała. Hormony są ważnym elementem zdrowia psychicznego a ćwiczenia fizyczne mogą aktywować wiele z nich, aby pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia takich jak dopamina i oksytocyna znane z tego, że zwalczają lęk i depresję. Joga, spacery, a nawet rozciąganie a nawet ćwiczenia cardio – cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że dobrze się przy tym czujesz i pozwól sobie na zabawę!

Spokój i relaks dla mamy w domu

Inną opcją są ćwiczenia Mindfulness. Uważność jest świetna dla mam! Pomaga rodzicom uświadomić sobie swoje myśli i uczucia, aby radzić sobie z reakcjami emocjonalnymi i unikać negatywnych zachowań. Znajomość swoich ograniczeń, głębokie oddychanie, zwrócenie uwagi na obszary napięcia w ciele i rozluźnienie mięśni jeden po drugim. Uspokój swój umysł, uspokajając swoje ciało. Zwróć uwagę na to, w którym miejscu ciała mocno trzymasz mięśnie. Znajdź chwilę dla siebie z ulubioną książką czy serialem, przygotuj swoje ulubione danie, puść jazz i delektuj się smakiem – w prostych czynnościach czeka na Ciebie spokój i relaks dla mamy.