Jakie są najlepsze książki kryminalne polskiego autorstwa?

Jakie są najlepsze książki kryminalne polskiego autorstwa?

16 stycznia, 2023 0 By OZ

Czy jesteś gotów na największe zagadki i najgłębsze intrygi? Przedstawiamy zbiór powieści kryminalnych, które zostawią Cię z mocno bijącym sercem i umysłem pełnym pytań.

Czym są książki kryminalne?

Książki kryminalne to gatunek literacki, który skupia się na opowieściach o przestępstwach, śledztwach i poszukiwaniu sprawców. Często zawierają one elementy sensacji, tajemnic i zagadek, które czytelnik musi rozwiązać razem z bohaterem. Książki kryminalne mogą być napisane jako powieści lub opowiadania, a także jako serie książek z tym samym bohaterem detektywem. Najlepsze książki kryminalne to dla miłośników tego gatunku takie, które przywiązują czytelników emocjonalnie do bohatera oraz te, których akcji nie da się przewidzieć lub przypuszczać.

TOP 3 najlepsze książki kryminalne

Poniżej został przedstawiony subiektywny ranking trzech najlepszych książek kryminalnych, napisanych przez polskich autorów.

  1. Seria Joanna Chyłka autorstwa Remigiusza Mroza – to zbiór opowiadań o prawniczce która w bezwzględny sposób próbuje dojść prawdy i obronić swoich klientów w sądzie. Na jej ręce trafiają różne sprawy, głównie jednak są to zabójstwa w różnych sferach społecznych.
  2. Seria Policjanci z Lipowa autorstwa Katarzyny Puzyńskiej – to małomiasteczkowy kryminał, który opowiada o zabójstwie pewnej zakonnicy i pojawiających się przy okazji badania sprawy innych przestępstwach, które miały miejsce we wsi Lipowo.
  3. Seria Bernard Gross autorstwa Roberta Małeckiego – To zbiór 3 opowiadań o komisarzu Gross, który stara się rozwikłać zagadki, które na pierwszy rzut oka wydają się losowym wypadkiem.