Muzyka rockowa – najważniejsze informacje

Muzyka rockowa – najważniejsze informacje

17 sierpnia, 2020 0 By R G

Muzyka rockowa jest bardzo popularna nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Mimo iż od lat ogłasza się spadek jej popularności, do dziś ma się bardzo dobrze.

Czy rock się już skończył?

To pytanie zadają sobie słuchacze od początku XXI wieku. Wtedy to z niesamowita mocą wybuchła popularność takich gatunków muzyki jak Pop, R&B, czy Hip hop. W latach 90. gatunki te dopiero raczkowały, zdobywały słuchaczy. Lata 90. to czas gdy na listach przebojów królowali giganci rocka. Początek należał do grunge spod znaku Nirvany, a końcówka do kapel pokroju Aerosmith, czy Bon Jovi. Następna dekada to nagły spadek zainteresowania rockiem. Wielką popularnością zaczęły się cieszyć zespoły i soliści, tworzący łatwą w odbiorze muzykę. Jednak rock cały czas miał się dobrze, a światowi giganci pokroju The Rolling Stones, U2,czy Metallica bez problemu zapełniali każdy stadion na świecie.

Giganci polskiego rocka

Podobnie jak na świecie w Polsce również nastąpił spadek zainteresowania muzyką rockową. Wysyp zespołów i wokalistów grających muzykę Pop, oraz intensywna jej promocja w popularnych stacjach radiowych, spowodował ostre zepchnięcie rocka do defensywy. W nowej rzeczywistości odnaleźli się najlepiej giganci polskiego rocka, Budka Suflera, Perfect, Lady Pank, T Love, czy Kult. Za sprawą programów typu talent show polski rock na nowo zwrócił na siebie uwagę. Pojawiły się młode interesujące zespoły, potrafiące trafić w gusta odbiorców.

Najnowsza polska rock muzyka


Popularność polskiego rocka w ostatnim czasie mocno wystrzeliła w górę. Coraz więcej młodych wykonawców interesuje się tym gatunkiem muzyki. Zespoły rockowe są headlinerami największych polskich imprez muzycznych. Zespoły rockowe zapełniają największe sale koncertowe, oraz goszczą na falach największych stacji radiowych.
Renesans rocka jest zauważalny na całym świecie. W zestawieniach największych i najbardziej dochodowych tras koncertowych, zespoły rockowe zawsze są w ścisłej czołówce. Muzyka rockowa ma się i przez długie lata będzie się miała dobrze.

Muzyka rockowa